czwartek, 29 października 2015

POKÓJ DLA CHŁOPCA


Temat pokoju dziecięcego (wyposażenia, dekoracji itp.) przewija się w moich myślach odkąd wystartowaliśmy z budową domu. Która zresztą idzie topornie odkąd uciekli (zawinęli się, spierniczyli, spieprzyli - dosłownie) nam budowlańcy). Wiosną startujemy na dobre. I szybko. 


 Tak więc spokojnie przeglądam, inspiruję się. Temat zrobił się jeszcze gorętszy odkąd moja siostra się przeprowadza w okolice;) Na pewno będę czujna podczas jej wyborów w wyposażeniu jak i dekorowaniu nie tylko pokoju dla Tymka ale i całego mieszkania:)
Jeśli chodzi o pokój dziecięcy myślę, że warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka ( kolory, sport, postaci, zwierzęta, zjawiska) coby małolat chętnie w nim potem spędzał czas:) 
Warto razem wybierać poszczególne elementy, a nawet jeśli da radę tworzyć je wspólnie, żeby dziecko czuło, że to jego wybór i żeby poczuło się bezpiecznie i po prostu u siebie.
Co do mebli - to wiadomo nie zdamy się do końca na wybór dziecka, bo tu nie tyle, że kwestia wizualna i estetyczna wchodzi w grę, ale przede wszystkim ergonomia:) No ale zawsze może wybrać sam - z kilku propozycji rodzica :) (i nie mówię o 6 miesięcznym dziecku, które akurat śliną kapnie na dane krzesło ;D

Ja osobiście mam skłonności do eklektyzmu. Mieszam kolory, style. I o dziwo skromnie uważam, że ma to smak :) Lubię styl skandynawski, ale U SKANDYNAWÓW, bo potrafią zachować indywidualizm i "to coś". Polskie "skandynawskie" mieszkania są po prostu białe z białym meblem i czarnymi trójkątami na ścianie, ewentualnie z pudrowymi gwiazdkami. A to już ( i od już;) mi się  nie podoba i tego będziemy unikać. 

Jeśli chodzi o nasze (rodziców widzimisię)  -co na pewno będzie w pokoju Bruna? 
 - wielkie akwarium ze słoną wodą i kolorowymi rybami (bo o tym marzy ojciec odkąd skończył 5 lat i teraz zaraził tym marzeniem syna  ;D
- wielki fotel/krzesło ręka ( bo o tym marzy matka odkąd mając kilka lat zobaczyła taki w jakimś zagranicznym serialu dla dzieci :)
 - reszta już zależy w dużej mierze od Bruna. Więc pewnie jakaś hustawka opona albo ścianka wspinaczkowa albo inne sportowe cudo. Wyjdzie w praniu zresztą ( u mojego dziecka na topie jest obecnie Spiderman i Buzz Astral - za rok to może być Barbie więc nie zżywam się  z chwilową aranżacją pokoju w głowie ;D).

Niżej kilka ciekawych inspiracji z pinteresta :) (Monia dla Tima robię ten wieszak dinozaurowy na parapetówkę, oby nie zmienił zainteresowań;)

Aaaa i kolejno numery z inspiracji powyżej:

1. Lampa samolot. Samoloty królują u nas od dawna, na równi ze Spidermenem, McQueenem i ... Samolot tu KLIK).

2. Lampa latarnia też niezła! Stąd.  

3.  Dywan "OSADA", w którym rozkochała mnie siostra. Kupuje ona i ja też na pewno kupię do nowego domu! Wiecie, że to polskie cudo, polskiej firmy z Białegostoku - AGNELLA! Mało tego, dywan zdobył wyróżnienie w plebiscycie " must have" Łódź Design Festival. Cena bardzo niska, biorąc pod uwagę rewelacyjną jakość, design i tradycję w jednym. Powiedziałabym, że to taniocha biorąc pod uwagę pseudo skandynawskie dywany z modnych internetowych sklepów dziecięcych ;) .Dywan Tu. 

4. Taka lampa, modna. Fajna. W każdym modnym domu już wisi;)  Stąd. 

5. Mniej więcej o takim fotelu myślę, a właściwie to takie moje jeszcze dziecięce marzenie;) Stąd . 

6. O taki właśnie modny designerski drogi dywan. Ale też fajny ;) Stąd.

7. i 9. Lubię takie meble, klasyki z NRD choćby;) Odnowione, ale nie przekombinowane i nie uładnione różami i miętami! Mamy takie fotele i krzesła, odnowimy. Te na foto STĄD.

8. Lubimy naszą modną;) lampę muchomora, sprawdza się nocą. I dobrze wygląda nawet jak nie świeci;) STĄD.

10. Takie biurko na pewno. Idealne. Stąd. 

Takie akwaium właśnie, robi wrażenie co?
 
 

13 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem jak to wszystko będzie wyglądało już na finiszu. Pomysły interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 2. zawieszki i gałki z dinozaurów - super pomysł
  świetne inspiracje !

  OdpowiedzUsuń
 3. cóz za pomysły rewelacyje jest z czego wybierać:-)
  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 4. ale super wpis!!! mega inspirujące i jakaś alternatywa do tego co teraz krąży po necie. dzięki Olga i czekam na dalsze inspiracje do nowego domu

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow! Swietne! Wlasnie tak sobie wyobrazam pokoj mojego synka:). Prawdziwe drewno, stara ciężka komoda, mapy, globusy, przygoda, astronomia, ksiazki, lobuzerka;), elementy bajkowr, ale nie w tandetnym wydaniu, wszystko zyje, ma swoje cieplo, piekne:). I rzeczywiście alternatywa w stosunku do lansowanych w sieci czarno-bialo-pastelowo- sterylnie czystych wnetrz. Dzieki Olga za inspiracje! Pozdrawiam:) karola

  OdpowiedzUsuń
 6. A jak zrobić taki dinowieszak?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nr 7 to kultowy fotel z lat 60tych, zaprojektowany przez J.Chierowskiego, nie wiem co ma wspólnego z NRD ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nr 5 - mamy takie dwa w domu tylko z wyprostowanymi palcami :)

  OdpowiedzUsuń